16 میلیارد ریال برای بهسازی محورهای مواصلاتی بم اختصاص یافت

توسط

103

به گزارش خبرنگار مهر، مسلم قادری صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: با اقدامتی که در دست اجراست دسترسی به منطقه گردشگری دهبکری شهرستان بم در فصل تابستان آسانتر می شود.

وی از بهسازی محورهای منتهی به دهبرکی خبر داد و افزود: این امر با توجه به اینکه شهرستان بم و منطقه دهبکری سیر واسط بین شرق به جنوب کشور است از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مسئول ادامه داد: حجم ترافیکی طی سال‌های گذشته در این محور باعث شده رویه آسفالت آسیب دیده و از بین برود که برای بهسازی این مسیر از محل اعتبارات ملی و سازمان راهداری قراردادی با مبلغ ریالی 16 میلیارد ریال با پیمانکار منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه این قرارداد در خصوص بحث بهسازی و روکش شش کیلومتر از مسیر گفته شده است، افزود: رفت و آمد به منطقه دهبرکی به واسطه آب و هوای خنک و موقعیت خاص استراتژیکی زیاد است.

این مسئول یادآور شد: از محل اعتبارات راهداری عملیات ایمن سازی مسیر به طول 35 کیلومتر توسط راهدارن اداره مسکن و شهرسازی شهرستان بم در دست اقدام است.

رئیس راه و شهرسازی بم یادآور شد: این پروژه ظرف دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و تاکنون 300 تابلوی راهنما در محور دهبکری نصب شده است.

وی در ادامه با اشاره به آسیب دیگی راه ها در اثر بارش برف و باران، گفت: راه مواصلاتی بیش از 80 روستای بخش مرکزی و بخش بروات طی سه ماه گذشته تسطیح، تیغ زنی و زیرسازی شد.

قادری از بهسازی و تسطیح 300 کیلومتر راه روستایی خبر داد و افزود: با اجرای این طرح 40 هزار نفر از راه روستایی مناسب بهره مند می شوند.

این مسئول اذعان داشت: برای تسطیح و زیرسازی هر کیلومتر راه روستایی 100 میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

نظرات