لزوم کنترل ترافیکی محورهای شرقی کرمان/ احداث پلیس راه فهرج – زاهدان الزامی است

توسط

کرمان – خبرگزاری مهر: پس از وقوع تصادف مرگبار دیروز در جاده فهرج سرپرست فرمانداری این شهرستان خواستار راه‌اندازی پلیس راه فهرج – زاهدان در راستای کنترل ترافیک این جاده ترانزیتی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته بر اثر تصادف در محور فهرج – زاهدان پنج نفر کشته و زخمی شدند در پی این حادثه بهنام فراقی در بازدیدی که فرمانده پلیس راه استان کرمان از این شهرستان کرد خواستار کنترل بیشتر بر جاده های ترانزیتی این شهرستان شد.

طولانی بودن، وقوع طوفانهای شن و بادهای 120 روزه سیستان و قاچاق سوخت و اتباع افغانی در جاده‌های شرق کرمان و فهرج به مشکلات اصلی ترافیک جاده‌ای تبدیل شده است این درحالیست که به دلیل عدم وجود پلیس راه فهرج سطح کنترل بر این جاده کم می باشد.

سرپرست فرمانداری فهرج در این خصوص گفت: محور فهرج به زاهدان اتصال راه‌های استان سیستان و بلوچستان و کرمان را به عهده دارد و یکی از جاده‌های ترانزیتی کشور محسوب می‌شود که هر ساله حجم بالای مسافر و کالا برای انتقال به مرکز کشور را به عهده دارد.

وی با اشاره به حادثه خیز بودن این جاده گفت: احداث پلیس راه و کنترل بیشتر بر خودروهای عبوری و رفع نقاط حادثه خیز از ضروریات این جاده می باشد.

فراقی افزود: خواسته مردم فهرج نظم بخشی به عبور و مرور در این جاده است زیرا بسیاری از مردم شهرستان برای انجام عبور روزانه خود مجبور به استفاده از این جاده هستند.

وی گفت: دو جاده مهم چابهار به فهرج و زاهدان به فهرج از جمله پرترافیک‌ترین جاده‌های شرق کرمان هستند که نیاز به توجه بیشتر مسئولان دارند تا در آینده شاهد بروز حوادث تلخ در آنها نباشیم.

نظرات