بم آنگونه که باید ساخته نشد!

توسط

کارگردان سینما و تلویزیون گفت: اگر چه شهرستان بم جر اولین شهرستانهای دارای سینما در کشور بود ولی متاسفانه می بینیم که در حال حاضر فاقد سینما است بنده به عنوان یک هنرمند رویم سیاه است. این مسئله به مشکلات دولت قبل برمی گردد که توجه ای به این بخش از هنر نکرده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، “مرضیه برومند” در حاشیه اکران فیلم «مدرسه موش‌های 2» در تالارپرستوی ارگ جدید بم گفت: از آنجای که با شهر بم عجین شدم وعشق می ورزم گویا در این شهر بزرگ شدم. بنده از سال 1348تا 1350 در استان کرمان و بم به عنوان دانشجو درس خواندم و  با استان کرمان و مردم بم حتی محیط این خطه از کشور آشنا هستم. مردمی بسیار خون گرم ومهمان نواز دارد.

وی با ابراز خوشحالی از حضور خود دربین بچه‌های بی سرپرست و سالمندان و بچه های ضایع نخاعی  گفت: این احساس خوب را نمی توان به زبان آورد همین که می بینم بچه ها از اعماق وجود می خندند، از شوق در پوست خود نمی گنجم امروز با عوامل فیلم مدرسه موشها در بم جمع شدیم تا بگویم ما در کنار بچه‌ها و سالمندان و بچه های ضایع نخاعی بم هستیم وخنده های این عزیزان باعث شد تا خستگی کار از تنم بیرون برود.

برومند گفت: حادثه 5 دی ماه در بم یک حادثه بسیار تلخ برای هنرمندان در طول تاریخ رقم زد و هیچ وقت این حادثه تلخ از خاطره ها پاک نخواهد شد.

این کارگردان سینما و تلویزیون گفت: در بازدید که از سطح شهر بم داشتم به نظر آمد آنطور که در خور این مردم زجر دیده است شهر ساخته نشده. بم باید ساخته می شد تا شاید پاره ای از زخمهای این مردم را مرحم ببخشد که این باعث تاسف است.

 وی در خصوص ارگ بم نیز گفت: ای کاش به ترکیب این مجموعی خشت و گلی جهان دست نزده بودند تا آثار تاریخی آن بسیار زیباتر خود نمای می کرد وتاریخ به نوعی خودش حرف می زد.

برومند با اشاره به مجموعه اقتصادی ارگ جدید بم گفت: اگر چه این مجموعه عظیم در دل کویر ساخته شده است ولی زیر ساخته های بسیار خوبی برای این منطقه رقم خورده که امیدواریم روز به روز به رونق اقتصادی این منطقه افزوده شود تا بیکاری که یک معضل بزرگی برای فرزندان این مرز و بوم است ریشه کن شود.

برومند گفت: اگرچه امروز دغدغه های فکری زیاد باعث شده تا ما فراموش کنیم چگونه باید اوقات فراغت خود را با فرزندانمان بگذارانیم اما باید از اوقات فراغت بهره های کافی ببریم چرا که باعث شادابی روح و روان هر فرد می شود.

کارگردان فیلم «مدرسه موشها» خاطر نشان کرد: اگر چه شهرستان بم جر اولین شهرستانهای دارای سینما در کشور بود ولی متاسفانه می بینیم که در حال حاضر فاقد سینما است بنده به عنوان یک هنرمند رویم سیاه است. این مسئله به مشکلات  دولت قبل برمی گردد که توجه ای به این بخش از هنر نکرده است ولی صدای شما را به گوش مسئولین کشوری می رسانمو ولی با توجه به تکنولوژی روز این امکان وجود دارد که حتی در سالن های اجتماعات اکران فیلم را داشته باشند.

نظرات