بم؛ پایگاه بزرگ موسیقی محلی ایران

توسط

 
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با برگزاری جشنواره‌های موسیقی در بم، این شهرستان به یک پایگاه بزرگ موسیقی محلی در کشور تبدیل می‌شود.
به گزارش فارس، پیروز ارجمند بعد از ظهر امروز در دیدار با فرماندار بم اظهار داشت: منطقه شرق استان کرمان پایگاه خوبی برای موسیقی کشور به ویژه موسیقی محلی است و هنرمندان زیادی در این شهرستان‌ها پرورش یافتند که همیشه در جشنواره‌های کشوری حضوری پررنگ دارند.
وی ابراز داشت: در سال 67 افتخار آشنایی با مرحوم ایرج بسطامی را داشتم و با توجه به فعالیتی که در این حوزه انجام می‌دادم، همکاری و حمایت مناسبی از این هنرمند فقید صورت گرفت.
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اجرای طرح نشاط در شهر تهران عنوان کرد: در قالب این طرح سالن‌های متعددی برای اجرای کنسرت موسیقی در نقاط مختلف شهر احداث شده است.
ارجمند خاطرنشان کرد: ما از طریق موسیقی می‌توانیم بخشی از مشکلات اجتماعی را کاهش دهیم، البته اکثر مردم به گونه‌ای با موسیقی سر و کار دارند.
این مقام مسئول اظهار داشت: با توجه به تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ما موظف شدیم با فعالیت در بخش موسیقی روحیه نشاط و  شادابی را در سطح جامعه به وجود آوریم.
وی افزود: به لحاظ استعدادهای خوبی که در حوزه موسیقی در بم وجود دارد، می‌طلبد تا هنرمندان و فعالان این عرصه برای دریافت مجوز راه‌اندازی شرکت رسمی تولید آثار موسیقی و برگزاری کنسرت موسیقی به دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شوند.
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: با توجه به درخواست مدیرکل ارشاد استان برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در بم و موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این جشنواره سال آینده در بم برگزار می‌شود.
ارجمند اضافه کرد: با برگزاری این چنین جشنواره‌هایی بم به یک پایگاه بزرگ در موسیقی محلی در کشور تبدیل می‌شود.

نظرات